BMW E36 & Z3.

Styl a elegance. Radost z jízdy.

Vítejte na stránkách věnovaných krásnému youngtimeru, automobilu BMW řady 3, modelu E36/Z3.BMW E36.

Karosérie.

Model E36 byl vyráběn od prosince roku 1989 do roku 2000 v pěti karosářských variantách. Na stejné platformě byl v roce 1993 vyvinut sportovní automobil BMW Z3, představený poprvé v roce 1995 a vyráběný do roku 2002.Paleta karosářských variant zahrnuje ve střední třídě čtyřdveřový sedan s obchodním označením Saloon, dvoudveřové kupé s obchodním označením Coupé, dvoudveřový kabriolet s obchodním názvem Convertible a pětidveřové kombi s obchodním označením Touring. K nižší střední třídě se řadí varianta liftback s obchodním názvem Compact, považovaná kvůli mnoha odlišnostem v konstrukci za samostatný model, ke sportovním automobilům patří další samostatný model Z3 s variantami roadster a kupé. Mimo to byl v malé sérii něco málo přes 300 kusů vyroben firmou Baur také kabriolet, jehož základem byl sedan, jemu podobné bylo tovární polokabrio na bázi karosářské varianty Compact.(fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)

Karoserie modelu E36 působí oproti svým předchůdcům designérsky propracovaněji. Vyznačuje se klínovitým tvarem s rysy zdravé agresivity a ctižádosti, které cílevědomě podporují image této bavorské značky. Model byl ve svém designu velmi neotřelý a inovativní (tvar delfína) a předznamenal nový směr designu automobilů BMW na několik desetiletí dopředu. Například právě u modelu E36 byly pro BMW charakteristické zdvojené světlomety poprvé zakryty společným sklem.

(fcb BMWE36Official, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)

Přední část vozu je z každého úhlu pohledu dynamická a sportovní, což je opticky způsobeno především díky dopředu posunutým kolům a velmi krátkému přednímu převisu. Podvozek zajiš�uje modelu E36 cestovní komfort, ale především stojí za výbornými jízdními vlastnostmi vozu, který dostal zadní nápravu odvozenou ze sportovního roadsteru Z1. Ve srovnání se svým předchůdcem, řadou E30, je generace E36 o 110 mm delší a o 75 mm širší, rozvor náprav je potom větší o celých 130 mm, což mělo pozitivní vliv na zvýšení jízdní stability a prostornější interiér. Už v začátcích produkce vozu nešetřili motorističtí publicisté superlativy a mnozí z nich označili vůz za dokonale vyvážený vzhledem ke sportovním vlastnostem na straně jedné a komfortu cestování na straně druhé.Modely Compact měly od klasického modelu E36 odlišný podvozek, jehož zadní náprava byla vycházela z konceptu předchůdce, modelu E30. Také model Z3 má podobnou koncepci podvozku.

Slabinou karosérie E36 je slabší ochrana proti korozi, nebo� minimálně první ročníky dle dostupných informací neměly ještě pozinkovanou karosérii. Záruka na antikorozní ochranu karosářských dílů byla dávána v trvání šesti let.


Model Z3 se vyznačuje agresivním sportovním vzhledem s protáhlou přídí a zkrácenou zádí, která umis�uje těžiště posádky těsně před zadní kola. Charakteristický je velmi dynamicky působící předek s vystouplými sportovně tvarovanými blatníky.BMW E36.

Interiér.

Tak, jako se radikálně oproti předchůdci změnil u modelu E36 design karosérie, výrazné změny se nevyhnuly ani interiéru vozu. Jeho architektura interiéru je moderní, výrazná a inovativní, avšak právě proto ani interiér nešetřila prvotní kritika jako vzdálený tradici této značky.

Úplně první vyrobené kusy se kupodivu vyznačovaly vysoce nekvalitním zpracováním, a to především interiéru, ale také protikorozní ochrany karosérie a byly dle dostupných údajů továrnou vyměněny za již kvalitněji zpracovanékusy. Jak postupoval čas, stále se vylepšovala kvalita celého vozu E36, tato změna byla však nejlépe patrná právě v interiéru vozů. Pokud porovnáte vozy z prvních let výroby (cca 1990 - 1992), vyznačující se většinou chudě vybavenými šedými hadrovými interiéry, s perfektně vybaveným vozem exkluzivní edice z doby vrcholu produkce (cca 1997 - 1998), máte před sebou v podstatě dva zcela odlišné vozy.  Tak obrovský pokrok udělalo BMW E36 ve své kvalitě během několika málo let výroby.  Nicméně, oba tyto vozy mají své nezaměnitelné kouzlo: vozy z prvních let produkce Vás okouzlí nezaměnitelnou atmosférou nefalšované staré školy BMW, kterou jsme tolik milovali u E30 a E34, vozy novějších ročníků Vás dokážou naopak rozmazlit v té době nevídanou kombinací luxusu, komfortu a nejmodernější dobové techniky. A vozy z poloviny devadesátých let jsou úžasnou směsicí obého. Navíc, paleta možností, jak se rozhýčkat, byla už na počátku výroby dostatečně široká, v letech konce produkce pak více než bohatá. Mělo to jen jeden háček - standardní výbava vozů byla velmi chudá. Vše navíc bylo za příplatek - a můžete věřit tomu, že si firma nechala za mnoho vymožeností zaplatit opravdu královsky.

Z pohledu estetiky můžeme říci, že interiér vozu je na svou dobu nejen velmi moderní, ale i na dnešní dobu obecně velmi kvalitní a pohledný, střižený ve sportovním stylu. Především nás zaujme perfektní ergonomie pracoviště řidiče, mohutný středový panel je dle staré bavorácké tradice natočen směrem k řidiči a umožňuje pohodlnou obsluhu velmi dobře prostorově rozložených a pohodlně ovladatelných prvků. Materiály použité v interiéru nás potěší vysokou kvalitou i povrchovou úpravou, a to i po mnoha letech používání těchto vozů. 

Palubní deska je vyrobena z kvalitních měkčených plastů. Středový panel nabízí například rádio v původní verzi s kazetovým přehrávačem, níže větrání či klimatizaci (dvouzónovou manuální nebo automatickou dvouzónovou digitální Climatronic), pod ní potom dle úrovně výbavy analogové hodiny či palubní počítač různých úrovní od malého s jednou řadou tlačítek a digitálním ukazatelem teploty a času po plnohodnotný car computer s dvěma řádky tlačítek. Ten nabízí kromě funkcí jako dojezd nebo průměrná spotřeba i možnost nastavení automatického odvětrání interiéru. Na displeji se objevují i upozornění na nedovřené dveře či prasklou žárovku. Budíky ukazují nejenom rychlost, otáčky, stav paliva v nádrži a teplotu chladicí kapaliny, ale nalezneme mezi nimi i analogový ukazatel okamžité spotřeby či digitální ukazatel, určující interval do další výměny motorového oleje a doporučené servisní prohlídky.

Slícování jednotlivých částí interiéru je velmi dobré, problémy s materiály interiéru se vyskytovaly jen u prvních ročníků, občas zlobí jen uchycení tapecírunků dveří. Pochvalu si zaslouží i přesné řazení. Automobil se nabízel s několika typy volantů, první ročníky mají jednoduchý čtyřramený volant baz airbagu, později se montoval sériový čtyřramenný volant s airbagem (nejprve s černým, později již s barevným emblémem BMW) nebo několik typů tříramenného volantu sportovního jako prvek M-paketu. Poslední ročníky po faceliftu nabízely celkem čtyři airbagy, dva ve volantu a před spolujezdcem, další dva v předních dveřích.


BMW E36.

Jednotlivé možnosti výbavy interiéru BMW E36:


Nejjednodušší interiér: volant bez airbagu, chybí airbag spolujezdce, jednoduché větrání, bez analogových hodin či počítače, manuální převodovka, manuální otevírání oken, látkové potahy

Jednoduchý interiér: volant s airbagem bez barevného emblému, chybí airbag spolujezdce, jednoduché větrání, analogové hodiny, manuální převodovka, elektrické ovládání předních oken, látkové potahy

Vybavený interiér: volant s airbagem a barevným emblémem, airbag spolujezdce, manuální klimatizace, malý počítač, manuální převodovka, elektrické ovládání předních oken, látkové potahy

Vybavený interiér: tříramenný volant s airbagem a barevným emblémem, airbag spolujezdce, automatická klimatizace, analogové hodiny, automatická převodovka, elektrické ovládání předních oken, látkové potahy

výborně vybavený interiér: sportovní volant s airbagem a barevným emblémem, airbag spolujezdce, automatická klimatizace, velký počítač, manuální převodovka, elektrické ovládání předních i zadních oken, kožené potahy (stanceworks.com)

luxusně vybavený interiér: dřevěný volant s airbagem a barevným emblémem, airbag spolujezdce, automatická klimatizace, velký počítač, manuální převodovka, dřevěné obložení, elektrické ovládání předních oken, kožené potahy včetně dveřních panelů, loketní opěrka, chromové prvky interiéru

interiér BMW E36 M3 3.0: manuální klimatizace, volant s airbagem bez barevného emblému, airbag spolujezdce, velký počítač, automatická  převodovka, dřevěné obložení, elektrické ovládání předních oken, kožené potahy včetně dveřních panelů, loketní opěrka  (m3forum.net)interiér BMW E36 M3 3.2: automatická klimatizace, volant s airbagem s barevným emblémem, airbag spolujezdce, velký počítač, manuální  převodovka, elektrické ovládání předních oken, kožené potahy včetně dveřních panelů, karbonové obložení interiéru, loketní opěrka  (e46fanatics.com)Do modelu Compact jako modelu nižší střední třídy byla montována přístrojová deska, vycházející z designu modelu E30, která však také směřuje k řidiči a i ona je ovladatelsky příjemná. Podobnou přístrojovou desku nabízí i sportovní model Z3.

standardní výbava interiéru modelu compact (allbmwusedparts.com)

luxusní výbava interiéru modelu Compact (bimmerforums.com)

decentní provedení interiéru modelu BMW E36/Z3 (imgarcade.com)

odvážnější barevné provedení interiéru BMW E36 Z3 (users.belgacom.net)

Řízení vozu BMW E36 nabízí od prvního okamžiku, zvláště u lépe vybavených verzí, skutečnou radost z jízdy a stává se často přímo návykovým. Sedadla vozu jsou pohodlná i při dlouhém cestování, zvláště pokud má vozidlo komfortní sedačky, nejlépe čalouněné kůží. 

Zadní sedadla sedanu jsou pohodlná, ale kapacitně odpovídají spíše dvěma než třem osobám. Ještě menší prostor na zadních sedadlech je v kupé, v němž je díky pouhým dvěma vstupním dveřím ztížen přístup na zadní sedadla, nejméně místa potom mají cestující na zadních sedadlech v kabrioletu. Compact je v porovnání s kupé vzadu o něco prostornější, avšak stále zaostává za sedanem, navíc i on má jen dvoje vstupní dveře. Největší prostor na zadních sedadlech nabízí lifestylové kombi Touring. 

Kritizován u všech E36 bývá občas nízko posazený strop nad zadními sedadly, který není pohodlný osobám s velkým vzrůstem, souvisí však se sportovním charakterem automobilu, konkrétně s jeho nižší výškou. Ani prostoru pro nohy není před zadními sedadly dostatek, zvláště při výraznějším posunutí předních sedaček vzad či využití jejich snížené sportovní polohy.

Zavazadelník sedanu nabídne objem 435 litrů, kupé poskytne zavazadelník o objemu 405 litrů, Compact disponuje 300 litry. Kombi má objem prostoru pro náklad 370 litrů, počítáme-li ovšem pouze s objemem po roletku v půlce výšky kufru, kabriolet nabízí zavazadelník s 230 litry. Samozřejmě verze Touring při odstranění roletky a sklopení zadních sedadel nabídne dostatečný prostor i pro převoz středně velkých kusů nábytku či sportovního náčiní, konkrétně 810 litrů.

BMW E36.

Comfort, Exclusive a Sport Edition.Zvláště v době výroby posledních ročníků BMW E36 byly nabízeny speciální edice vozů BMW E36. Vyskytovaly se jako tzv. Comfort Edition, Exclusive Edition a Sport Edition.

Comfort Edition zahrnovala v základní výbavě:

Exclusive Edition zahrnovala v základní výbavě:

Sport Edition zahrnovala v základní výbavě:Kromě Comfort Edition, Exclusive Edition a Sport Edition, které měly výše uvedené vybavení v sérii, ještě existoval tak zvaný Comfort packet a Exclusiv packet, které měly, stejně jako níže uvedený M packet a Luxury packet, pouze jednotlivé prvky výše uvedených edic, které si mohl zákazník navolit dle přání, stejně jako v případě jednotlivých prvků M packetu.Další speciální edice, velmi vzácné, jsou například AVUS packet, Clubsport packet nebo BMW Class II., z jejichž vybavení můžeme jmenovat například konzoli kolem řadicí páky,lištu před spolujezdcem či popelníky, příp. jiné díly vozu z karbonových vláken, zadní sportovní spoiler Class II., emblémy v náraznících vč. Motorsport loga na klikách dveří atd.BMW E36.

M-packet.

Jako M paket či M sport paket se označuje balíček designových změn oproti sériově montovaným dílům v exteriéru a interiéru vozů BMW, které jsou běžnou součástí designu vrcholného modelu BMW E36 M3 a běžné verze BMW E36 posouvají v designu právě směrem k supersportovnímu M3. V době výroby BMW E36 byly jednotlivé součásti M paketu samostatně volitelné, takže ne všechny vozy BMW E36 vybavené prvky M paketu jsou jeho nositeli v plné míře.

Navíc je třeba připomenout, že mezi fanoušky modelu E36 jsou prvky M paketu velmi oblíbené a ceněné a majitelé těchto aut jimi své vozy průběžně vybavují, a� se již jedná o díly originální či jejich kopie z druhovýroby.
M sport packet interiér (m3post.com)M sport paket tvoří několik samostatně volitelných prvků výbavy. Kompletní M sport paket zahrnuje následující prvky:


M Aerodynamic packet:


M Aerodynamic sportovní prvky, samostatně volitelné:

 
prvky exteriéru, podmíněné rokem výroby:


M Technic sportovní podvozek :


M paket interiéru:


(fcb BMWE36Official, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)
BMW E36.

Luxury packet.


Kromě prvků M-packetu se sportovním designem se v některých vozech E36, a to pouze v jednotlivých kusech, vyskytoval paket luxusních prvků interiéru, který zahrnoval obložení částí interiéru z ušlechtilého dřeva, chromové prvky interiéru či kožené čalounění různých částí interiéru.

Luxury packet byl taktéž volitelnou součástí výbavy vozů E36, byl dodáván do vozů BMW E36 dle dostupných informací především v posledních letech výroby, cca od roku 1994 až 1995 výše, nejvíce pak od velkého faceliftu od podzimu roku 1996 (tedy v modelových ročnících 1997 a 1998) a vyskytoval se zpravidla ve spojení s vyšší výbavou vozu, nejčastěji ve variantě M3, vzácně i v dalších šestiválcových motorizacích, především v modelu 328i.

Z vozů M3 se nacházely dřevěné a luxusní prvky pouze v malém procentu vozů, u standardních motorizací potom pouze velmi vzácně. V M3 jste mohli potkat prvky luxusního paketu zřejmě nejčastěji v karosářské variantě Saloon (sedan), v ostatních motorizacích, převážně šestiválcových (320i, 323i, 325i a 328i, výjimečně i ve čtyřválcovém 318i) byl luxusní dřevěný paket nejčastější zřejmě v karosářské variantě Convertible (cabrio) a též ve verzi Touring (kombi), a to právě zejména v kusech z let výroby 1997-1998.

Stejně jako prvky M-packetu, byly i mnohé prvky Luxury packetu k objednání jednotlivě, tudíž se na některých vozech vyskytují jen některé z nich.

Luxury packet tvoří v nejširší nabídce:


charakteristické prvky exteriéru:


balíček luxusních kožených prvků interiéru:


balíček luxusních dřevěných prvků interiéru:

(na výběr byla následující ušlechtilá dřeva: javor cukrový grafit, javor cukrový béžový, javor cukrový šedý, bříza antracit, bříza červená, bříza žlutá, bříza modrá, topol přírodní, platan, tis Club, ořech Classic, ořechový kořen, vřes, růže)


Chrom Line Interieur:


BMW E36 Luxury packet  - rozšířený kožený paket, dřevěný paket a Chrom Line Interieur (bimmerforums.com)

Další luxusní dřevěný paket, a to velmi vzácný, se nachází v některých E36 upravených firmou Alpina. Paket zahrnoval hlavici řadicí páky, konzolu kolem řadicí páky a zahnuté dřevěné lišty v horní části dveřních panelů. Dřevěný paket Alpina tak elegantně doplňuje Alpinou upravené motorové jednotky, charakteristické sportovně tvarované nárazníky, sportovní sedačky, emblémy Alpina na kapotě a ve středu volantu či typový štítek úpravce na liště před spolujezdcem.BMW E36 Alpina dřevěný paket (bimmerfest.com, thealpinaregister.com)
Velmi vzácně se vyskytuje též americký dřevěný paket, který montoval americký dealer BMW na kusy E36 M3, nevybavené Luxury packetem, a to na přání zákazníka. Tento paket se montoval dle dostupných informací již v době před velkým faceliftem a obsahuje tyto následující dřevěné díly: hlavice řadicí páky, konzola kolem řadicí páky, lišta vlevo pod volantem, lišta na horní hraně přihrádky před spolujezdcem a široké dřevěné lišty dveří, umístěné v prohlubni vybrání dveří.BMW E36 americký dřevěný paket (bimmerforums.com)
Protože na rozdíl od mnoha jiných modelů BMW se v modelu E36 dřevěné prvky vyskytovaly jen ve velmi malém zlomku procenta vozů, mají více než v jiných řadách punc exklusivity a jsou předmětem zájmu majitelů hýčkaných kusů BMW, čemuž odpovídá i jejich vysoká cena.


Na druhou stranu se dřevěných prvků někteří, zvláště silně sportovně založení, majitelé vozů E36 zbavují, protože tito fanoušci naopak preferují ryzí sportovní styl nad luxusem a dřevo považují ve sportovně střiženém voze za nepatřičné. Tito majitelé E36 oproti dřevěnému paketu preferují standardní vybavení interiéru či karbonový paket, kde některé díly interiéru, především konzola kolem řadicí páky, lišta nad přihrádkou spolujezdce či popelníky, jsou z karbonových vláken. V současné době také firma Schmiedmann vyrábí karbonové prvky interiéru do BMW E36 jako druhovýroba.
BMW E36 karbonový paket (e46fanatics.com)
Existuje možnost dovybavit interiér vozu E36 také kvalitními samolepkami na bázi pryskyřice s 3D vzhledem ušlechtilého dřeva, kterými lze polepit jako dřevěným dekorem mnoho různých částí interiéru, zvolit lze i jednotlivé varianty dle výskytu větrání / manuální klimatizace / automatické klimatizace, stejně jako analogových hodin / malého / středního / velkého palubního počítače v tom kterém voze. Pryskyřičné samolepky s dekorem dřeva vypadají velmi realisticky, avšak protože se nejedná o pravé dřevo, nezvyšují hodnotu vozu z historického hlediska.Pryskyřičný paket imitace dřeva E36 (fityourself.co.uk)


Obdobně vypadající, ale z pravého dřeva vyrobené obložení různých částí interiéru E36 nabízejí další firmy.


Podobně jako imitaci dřevěných prvků interiéru, nabízejí mnohé věhlasné i neznámé tuningové a stylingové firmy také doplnění Chrom Line Interiéru dalšími chromovými prvky:


Občas se vyskytují i chromované prvky exteriéru, například:
BMW E36/4.

Saloon (Limousine).


(fcb BMWE36Official, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)Označení varianty u BMW: Saloon
Výroba: 1989-1998
Třída: střední
Karoserie: Limousine
Počet dveří: 4
Délka: 4433 mm
Šiřka: 1698 mm (Saloon M3 1710 mm)
Výška: 1393 mm (Saloon M3 1365 mm)
Pohotovostní hmotnost: 1190-1335 kg (Saloon M3 1535 max.)
Objem kufru: 435 l

Verze:
316i   - 12/1990 - 09/1998
318i   - 12/1989 - 06/1998
318is - 05/1993 - 07/1998
320i   - 01/1990 - 05/1998
323i   - 07/1994 - 05/1998
325i   - 11/1989 - 07/1995
328i   - 07/1994 - 04/1998
M3     - 06/1994 - 12/1997
318tds- 01/1994 - 03/1998
325td - 01/1991 - 02/1998
325tds- 03/1993 - 03/1998


(auto.de, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)(fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)
(s40.radikal.ru, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)
BMW E36/2.

Coupé (Coupé).


(fcb BMWE36Official, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)Označení varianty u BMW: Coupé
Výroba: 1992-1999
Třída: střední
Karoserie: Coupé
Počet dveří: 2
Délka: 4433 mm
Šiřka: 1710 mm (Coupé M3 1710 mm)
Výška: 1366 mm (Coupé M3 1335 mm)
Pohotovostní hmotnost: 1240-1330 kg (Coupé M3 1515 max.)
Objem kufru: 405 l / 675 l

Verze:
316i   - 03/1993 - 03/1999
318is - 02/1991 - 05/1999
320i   - 02/1991 - 11/1998
323i   - 07/1994 - 04/1999
325i   - 10/1990 - 07/1995
328i   - 07/1994 - 04/1999
M3     - 03/1992 - 12/1998
(auto.de, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)
(wallpapersite.biz, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)
BMW E36/2C.

Convertible (Cabrio).


(autowp.ru, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)Označení varianty u BMW: Convertible
Výroba: 1993-1999
Třída: střední
Karoserie: Cabrio
Počet dveří: 2
Délka: 4433 mm
Šiřka: 1710 mm (Convertible M3 1710 mm)
Výška: 1348 mm (Convertible M3 1340 mm)
Pohotovostní hmotnost: 1370-1430 kg (Convertible M3 1635 max.)
Objem kufru: 230 l

Verze:
318i  - 11/1993 - 09/1999
320i  - 11/1992 - 10/1999
323i  - 03/1995 - 09/1999
325i  - 08/1992 - 07/1995
328i  - 07/1994 - 09/1999
M3    - 11/1993 - 08/1999
(auto.de, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)(fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)(fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)BMW E36/3.

Touring (Combi).


(carsbase.com, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)Označení varianty u BMW: Touring
Výroba: 1995-1999
Třída: střední
Karoserie: Combi
Počet dveří: 5
Délka: 4433 mm
Šiřka: 1698 mm
Výška: 1391 mm
Pohotovostní hmotnost: 1280-1365 kg
Objem kufru: 370 l / 810 l

Verze:
316i    - 09/1996 - 05/1999
318i    - 02/1995 - 05/1999
320i    - 05/1994 - 05/1999
323i    - 07/1995 - 05/1999
328i    - 10/1994 - 05/1999
318tds - 10/1994 - 05/1999
325tds - 10/1994 - 05/1999
(auto.de, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)

(auto.de, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)
BMW E36/5.

Compact (Liftback).


(bmwobzors.ru, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)Označení varianty u BMW: Compact
Výroba: 1994-2000
Třída: nižší střední
Karoserie: Hatchback
Počet dveří: 3
Délka: 4210 mm
Šiřka: 1698 mm
Výška: 1393 mm
Pohotovostní hmotnost: 1175-1355 kg
Objem kufru: 300 l / 680 l

Verze
316g    - 05/1995 - 06/2000
316i     - 06/1993 - 08/2000
318ti    - 03/1994 - 08/2000
323ti     - 01/1997 - 08/2000
318tds  - 03/1994 - 08/2000
(autoevolution.com, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)


(wallpapersite.biz, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)(carsbase.com, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)
BMW E36/7.

Z3 (Roadster).


(bmw-club.cz, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)Označení varianty u BMW: Z3 Roadster
Výroba: 1995-2002
Třída: sportovní
Karoserie: roadster
Počet dveří: 2
Délka: 4026 mm
Šiřka: 1692 mm (od r. 1999 1740 mm)
Výška: 1288 mm (od r. 1999 1293 mm)
Pohotovostní hmotnost: 1175-1445 kg

Verze:
1.8i   - 12/1994 - 09/1998
1.8is - 04/1995 - 06/2002
2.0i   - 07/1998 - 10/2000
2.2i   - 12/1999 - 06/2002
2.5i   - 01/2000 - 06/2002
2.8i   - 04/1996 - 06/2000
3.0i   - 09/1999 - 06/2002
Z3 M - 04/1996 - 05/2002  (conceptcarz.com, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)


ROADSTER, PŘEDFACELIFTOVÉ MODELY

ROADSTER, FACELIFTOVÉ MODELY(fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)
BMW E36/8.

Z3 (Coupé).


 (fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)


Označení varianty u BMW: Z3 Coupé
Výroba: 1995-2002
Třída: sportovní
Karoserie: coupé
Počet dveří: 2
Délka: 4026 mm
Šiřka: 1692 mm (od r. 1999 1740 mm)
Výška: 1288 mm (od r. 1999 1293 mm)
Pohotovostní hmotnost: 1175-1445 kg

Verze
2.8i   - 05/1997 - 05/2000
3.0i   - 09/1999 - 06/2002
Z3 M - 09/1997 - 05/2002
(bmwblog.com, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)


COUPÉ, PŘEDFACELIFTOVÉ MODELY

COUPÉ, FACELIFTOVÉ MODELY(canim.net, fotograf neznámý, znáte-li jméno fotografa, kontaktujte mne, ihned doplním; if you know name of the photographer, contact me, please)